WebŠkola#1 Učíme se vytvářet Webové stránky

V tomto tutoriál se naučíme zaregistrovat doménu a vybrat ten správný Web–hosting pro tvorbu Webových stránek.

Aplikace pro Váš nový web, jestli to bude WordPress, Drupal, PrestaShop nebo úplně něco jiného, tak doporučuji využít automatický instalátor redakčního systému na tzv. „jeden klik“, který někteří poskytovatelé nabízí v ceně služby. Výhodou bývá rychlost instalace a také splnění daných požadavků pro hladký chod redakčního systému.

  1. Výběr webhostingu
  2. Registrace domény
  3. Pořízení webového hostingu
  4. Instalace systému dle Vaší potřeby

Většina web-hostingových služeb splňují základní požadavky pro chod různých systému. Jako je například WordPress nebo Prestashop. České hostingy jsou nejznámější Wedos, Forpsi, C4 Český hosting, Savana a další.

1. Nejlepší zkušenost mám u svých projektů u český webhosting C4 který používám řadu let a bez problému. Web-hosting zvládá také systém Prestashop.

2. Zakoupíte si hosting a doménu naprosto jednoduše vyplněním názvu Vaší domény, kterou máte zaregistrovanou nebo můžete jí také zaregistrovat v případě že bude volná.

2. V záložce Weby > nový web vyplníte základní parametry web: a heslo a dále dáte Vytvořit!.

3. V záložce Databáze > nová databáze vyplníte parametry Jméno: a Heslo a dále dáte Vytvořit!.

V tuto chvíli máte vytvořený webhosting pro váš web. Chvíli trvá než se všechno nastaví, cca do 1 hodiny. Následně se můžete vrhnout na instalaci redakčního systému. Jednotlivé návody na instalaci aplikací tzv. „jeden klik“ dle různých poskytovatelů web-hostingů. Naleznete níže.

  1. Instalátor aplikací pro Web-hosting C4
  2. Instalátor aplikací pro wedos
  3. Instalátor aplikací pro forpsi